Denizli ili içerisinde 2,5 metrelik bir derinliğe sahip su kuyusuda bulunduğu açıklanan 19 tane kaplumbağa itfaiye ekipleri tarafından kurtarıldı.

Denizli ilinin Merkezefendi ilçesinde yer alan bir bahçede sulama maksadıyla açılmış olan 2,5 metrelik derinliği bulunan su kuyusu içerisinde, 19 tane kaplumbağa bulunduğu açıklandı. İtfaiye ekipleri, kaplumbağaları kuyudan çıkartıp araziye salarken, 2 tanesinin ise ölmüş olduğu belirlendi.

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi içerisinde 2,5 metrelik derinliğe sahip su kuyusunun içinde geçtiğimiz cuma gününde çok fazla sayıda kaplumbağa görmüş olanlar, itfaiyeden yardım talep etti. Denizli Büyükşehir Belediyesine bağlı İtfaiye Daire Başkanlığı içerisinden özel bir ekip, içinde biraz su olan kuyunun yanına yönlendirildi.

Olayın yaşanmış olduğu yere ulaşmış olan ekip, üzüm bağının sulanabilmesi amacıyla açılmış olan fakat kapatılmayan kuyu içinde, 19 tane kaplumbağa yer aldığını gördü. İtfaiye ekipleri merdivenle kuyuya inerek, kaplumbağaları hızlı bir şekilde dışarıya çıkarttı.

Hayvanlardan 2 tanesinin ise telef oldukları anlaşıldı, ötekileri de sağlık durumları iyi olduğundan dolayı araziye salındı. Mehmet Ekip Ersoy Mahallesinin Muhtarı görevinde bulunan Mehmet Ahilik, kaplumbağaları gördüklerinde çok şaşırarak hemen itfaiyeyi aramış olduklarını ifade ederek; ”Çok fazla sayıda kaplumbağayı kuyunun içinde gördüğümüzde çok şaşırdık. İtfaiye yaşamakta olanları çıkarttı” ifadelerine yer verdi.