Profesör Doktor Turgut Özakman’a ait ölümsüz eserlerden bir tanesi olan ”Duvarların Ötesi” ismine sahip tiyatro oyunu tekrardan sahnelenmeye başlamış durumda.

Yönetmen koltuğunda Emin Yaşar’ın oturduğu, başrollerini ise İlyas Salman ile birlikte Deniz Salman, H. Fehmi Gökdeniz,
Mehmet Katlandur, Yusuf Ekşi ve Devrim Salman’ın üstlenmiş oldukları oyun izleyicisiyle ilk defa buluştu.

Oyundaki konuya gelecek olursak ”İnfaz edilmelerine çok kısa bir zaman kalmışken hapishaneden kaçmış olan 4 tane mahkum, peşlerine düşmüş durumdaki kolluk kuvvetlerine yakalanmamak amacıyla 1 tane kadın öğretmeni rehine alıp bir depoya sığınmıştır. Oyun ise mahkumlarla birlikte rehinenin o depo içerisinde yaşamış oldukları 2 günü konu alıyor. Oyun içerisinde suç doğuştan gelmekte olan bir olgu mudur yoksa insanlar doğarak büyümüş oldukları ortam ile birlikte ailelerinin, ekonomik ve de eğitim durumlarının yani aslında çevresel koşulların sonrasında mı suça yönelmektedirler?” şeklindeki soruya bir yanıt aramaktadır…

Oyundaki en büyük özelliklerden bir tanesi olaraksa İlyas Salman gibi çok bir büyük oyuncunun bu oyunla beraber tiyatro sahnelerine geri dönmesi desek yanlış olmaz. Öte yandan oyunu izlemiş olan pek çok seyircinin final sahnesinde gözyaşlarını tutamamış olduklarını da ifade edersek, oyunun seyircileri ne kadar etkilemiş olduğunu da rahat bir şekilde söyleyebiliriz.

Bu oyunun yönetmenliğini üstlenmiş olan oyuncu ve aynı zamanda usta yönetmenlerden Emin Yaşar’ın çok büyük bir özveriyle hazırlamış olduğu bu oyunda H. Fehmi Gökdeniz ile birlikte Deniz Salman’ın da performanslarını en üst seviyede göstermiş olduklarını açık bir şekilde ifade edebiliriz.