Denizli ili içerisinde polis ekipleri tarafından gerçekleştirilmiş olan operasyonlar kapsamında, 22 ton 250 litrelik bir kaçak madeni atık yağ ve 1.700 tane kaçak ilacın ele geçirilmiş olduğu açıklandı.

Edinilmiş olan bilgilere bakılırsa, operasyon Denizli İl Emniyet Müdürlüğünün Kaçakçılık ile Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şubesi Müdürlüğüne bağlı ekiplerinin tarafından gerçekleştirildi. Operasyonun dahilinde bir tane tankeri durdurmuş olan ekipler, aracın arka bölümünde boş bir durumda olduğuna yöneli tabela takılı bulunmasına karşın tankerde yük bulunduğunu tespit etti. Hemen sonrasında ise tankerin evraklarını incelemiş olan ekipler, madeni atık yağla yüklü durumdaki tankerin evraklar üstünde gerçekleştirilen oynamalar sonucunda yasadışı yollar ile taşımacılık yapmakta olduğunu belirledi. Bunun üstüne ise tankerde yapılmış olan aramalar esnasında toplamda 22 ton 250 litrelik bir kaçak madeni atık yağ ele geçirilmiş oldu.

Başka bir operasyonda da insan sağlığını olumsuz bir şekilde etkilemekte olan ve kullanımı konusunda çok ciddi sonuçlar doğurmuş olan Sağlık Bakanlığı denetiminden hiç bir şekilde geçmemiş sahte ilaç satanlara yönelik olarak gerçekleştirildi. Şahısları tespit ederek hemen sonrasında takibe almış olan ekipler, şüphelilerin kullanmakta oldukları araçları durdurdu ve arama yaptı. Aramalar esnasında toplamda 1.700 tane kaçak ilaç ele geçirilmiş oldu. Diğer taraftan, operasyonlarla alakalı olarak gözaltına alınmış olanların yer aldığı belirtildi.