2015 senesinden bu zamana kadar beraberlik yaşamakta olan Serenay Sarıkaya ve Kerem Bürsin ayrılık konusunda bir karar aldı. Ayrılığın kazanmış olanı da güzel oyunculardan biri olan Serenay Sarıkaya olarak öne çıktı.

Evlenecek oldukları konusunda bir beklenti bulunan ve magazin dünyası içerisinde en fazla yakıştırılan çifti şeklinde gösterilen Serenay Sarıkaya ile Kerem Bürsin 2015 senesinde başlamış olan aşklarını noktalama konusunda bir karar aldı. Ayrılık ile ilgili haberleri de magazin gündemine adeta bir bomba gibi düşmüşken 2 tarafta sessizliğini korumaya devam etti. Lakin ayrılıktan hemen sonra sosyal medya üzerinde kazabnmış olan taraf Serenay Sarıkaya olarak öne çıktı.

Ayrılık haberlerinden hemen sonra güzel ve başarılı durumdaki oyuncunun 7.6 milyon tane takipçisi 1 gün içinde 200.000 kişi artış göstererek, 7.8 milyon kişiye kadar ulaşmış oldu. Kerem Bürsin’in de 2.1 milyon tane olan takipçisi, ayrılık haberlerinden hemen sonra 2 milyon taneye kadar düşüş gösterdi. Yani buradanda anlayacak olduğunu gibi aslında aşk kaybetti, ancak bu kaybeden aşkın sonunda ise Serenay Sarıkaya kazanmış oldu.