Pamukkale Belediyesinin tarafından Millet Bahçesinin Seyir Tepesi projesi içerisinde yer alan 1. etap olarak gösterilen Yapay Şelale, 13 ay devam eden inşaat çalışmalarının sonrasında bitirildi. Pamukkale Üniversitesinin Kampüsü üstünde yeralan dağlık alana yapılmış olan yapay şelalenin açılışı amacıyla gerçekleştirilen özel törene, Vali görevinde bulunan Hasan Karahan, TBMM’nin AK Parti Grup Başkanvekili görevinde bulunan Cahit Özkan, AK Parti Denizli milletvekillerinden Şahin Tin ile birlikte Nilgün Ök ve de Ahmet Yıldız, Denizli Büyükşehir Belediyesinin Başkanı görevinde bulunan AK Parti’li Osman Zolan, Pamukkale Belediyesinin Başkanı görevinde bulunan AK Parti’li Hüseyin Gürlesin ve çok fazla sayıda davetli katılım gerçekleştirdi.

Pamukkale Belediyesinin Başkanı görevinde bulunan Hüseyin Gürlesin, yapay şelalenin uzunlukla birlikte genişlik açısından Türkiye’nin en büyüğü konumunda bulunduğunu da ifade ederek; ”Millet Bahçesi ile Seyir Tepesi isimli proje tematik kent ormanı özelliği taşımakta. Burası ise 150 metrelik bir genişliği, 42 metrelik yüksekliği ile birlikte Türkiye’nin en büyük konumdaki yapay şelalesidir. 1. etap olarak öne çıkan şelaleyi tamamen bitirdik. Burası daha öncesinde çok bozuk makilik alan ve ayrıca taş ocağı şeklinde kullanılmaktaydı. Fazlasıyla ciddi bir yatırım gerçekleştirdik. Terk edilmiş olan bir bölge idi. Atıl durumdaki yeri halkımıza kazandırmayı istedik. Turizm açısından da kentimize çok büyük bir değer katmış olacak. 13 aydan beri sürüyor. Projenin komple bitmesi açısında da %80’e kadar yaklaştık. Yapay durumdaki şelale bitti fakat öteki 6 etapta yer alan çalışmalar sürüyor” ifadelerine yer verdi.

Yapay şelale ise protokol üyelerinin tarafından kurdele kesilip açıldı. Açılışın sonrasında ise şarkıcılardan Yusuf Güney kısa bir şekilde konser verdi.