Katılmış olduğu Popstar yarışması ile birlikte ismini duyurmuş olan Mehtap, Kanal D ekranları üzerinde paylaşılan ‘Müge ve Gülşen’le 2. Sayfa’ isimli programa konuk olarak katıldı.

Mehtap, son zamanlar içerisinde şarkı çıkartan ilk sırada Yeliz Yeşilmen ile birlikte Defne Samyeli’ye sitemde bulunarak seslerinin cihazlarla düzeltilmiş olduğunu ifade etti. Yeşilmen’de programa telefonla bağlantı kurarak Mehtap’a bir yanıt verdi. İkili birde karşılıklı şarkı söyleyip birbirine atıfta bulundular.

Programa katılmış olduğu an itibariyle son zamanlar içerisindeki şarkıcılara atıfta bulunmuş oldu. Ünlülerin bazılarıyla ilgili de ses yarışması gerçekleştirilmesinin gerekli olduğunu ifade eden Mehtap, sözlerini şu şekilde sürdürdü; ”Müzikle ilgili çok saçma şeyler yapmaktalar. Arkadaşların bazıları ise gerçekten bu işi hiç bir şekilde yapmasınlar. Dalga geçmekteler, hakaret etmekteler. Müzikal açıcak bir şey bilmeyen insanlara artık şarkıcı demekteyiz. Bende kendi çapımda yorumlamaya çalışmaktayım. Misal olarak bacak boyun uzundur çıkar ise sahneye bir tabureye oturup bacak bacak üzerine atarsın sesin hiç bir şekilde birde ünlü bir tane sevgilin vardır onun sayesinde ise sahnelere çıkarsın. Misal olarak Defne Samyeli. Cem Yılmaz ile olan ilişkisinden ötürü çok daha popüler bir durumda oldu ve sahneye çıkma konusunda bir karar aldı. Yeliz Yeşilmen ile birlikte Defne Samyeli ve Ömür Gedik o kadar kötü sesleriyle okumasın ve söylemesin. O hayvanlar için yararlı bir şey yapmakta. Ses makinalarında bir kargayı bile adeta bir bülbül yapmış olduklarını gördüm. Bülent Ersoy ile birlikte Yılmaz Morgül bunlara olan saygım ise sonsuz. Jüriye ise bu işi gerçekten bilmekte olan isimleri koymalılar. Ünlülerin canlı bir şekilde okumalarını da bir görelim bakalım o sesleri canlıda nasıl çıkabiliyor.”