Oyunculardan Ahmet Kural’dan şiddet görmekte olduğu gerekçesiyle şikayetçi durumda bulunan Sıla Gençoğlu, bugün gerçekleşecek duruşmayla alakalı olarak adliyeye geldi. Kural’ın çok rahat tavırlarının yanında Sıla’nın gergin bir durumda olması ve zayıflamış görüntüsü çok fazla dikkat çekmiş oldu.

Şarkıcılardan Sıla Gençoğlu ile birlikte oyunculardan Ahmet Kural arasında yaşanmış olan şiddet olayına yönelik olarak ilk duruşma bugün görülmüş olacak. Oyunculardan Ahmet Kural’ın, Sıla Gençoğlu’na yönelik olarak hakaret ile birlikte tehdit ve de basit yaralama suçları sebebiyle 5 seneye kadar hapsi talep ediliyor.

Taraflar ise bugün gerçekleşecek ilk duruşmayla ilgili olarak Çağlayan’da yer alan İstanbul Adalet Sarayı’na geldiler.. Adliyeye girmiş olduğu anlarda rahat tavırları çok fazla dikkat çekmiş olan Kural’ın yanında Sıla’nın gergin durumlarıyla birlikte ve zayıflamış haldeki görüntüsü de dikkatlerden hiç bir şekilde kaçmadı.

Şarkıcılardan biri olan Sıla, 29 Ekim 2018 tarihi içerisinde o dönemlerde sevgilisi olan oyunculardan Ahmet Kural’ın Zekeriyaköy’de yer alan evinde darp ile birlikte tehdit ve de hakarete uğramış olduğunu ifade ederek savcılığa gidip bir şikayette bulunmuştu.

Tarafların arasında herhangi bir şekilde uzlaşma sağlanamaması üstüne ise İstanbul Ailenin Korunması ile Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesi Bürosu tarafından Ahmet Kural’ın hakaret ile birlikte tehdit ve basit yaralama suçlarından dolayı toplam 1 sene 1 aydan 5 seneye kadar hapis istemi yapılarak bir dava açıldı.