İbrahim Tatlıses’in yolu üzerinde ilerleyip şarkıcılık kariyeri içerisinde genç yaşlarda olmasına rağmen çok önemli başarılara imza atmayı başaran İdo Tatlıses, oyuncu olma konusunda isteği olan sevgilisi Yasemin Şefkatli’ye açık bir şekilde tepki koydu. Ayrı kalmış oldukları dönemde bir reklam filminde rol alan Yasemin Şefkatli, İdo’nun yasağı ile birlikte gelmiş olan dizi tekliflerini kabul etmedi.

Yapmış oldukları açıklamalar ile birlikte sosyal medya üzerinden bazı zamanlarda tepki çekmekte olan İdo Tatlıses ile birlikte Yasemin Şefkatli çifti, mutlu beraberliklerine hiç bir şekilde ara vermeden devam etmekte. Fakat iddiaya bakılır ise Yasemin Şefkatli’ye 3 tane diziden oyunculuk teklifi yapıldı ve de oyuncu olma konusunda isteği bulunan genç güzel için sevgilisinden hiç bir şekilde izin çıkmadı. Geçmiş olduğumuz günler içerisinde; ”Bundan sonrasında İdo nereye ister ise oraya gideceğiz… Artık İdo ne der ise o olur. Ben böyle bir durumdan fazlasıyla mutluyum. Gayet güzel bir şekilde devam eden bir ilişkimiz bulunuyor. Bakalım neler olacak hep beraber göreceğiz…” şeklindeki yorum ile tepki çekmiş olan Şefkatli, sevgilisine olan bağlılığını da açık bir şekilde göstermişti.

1992 senesi içerisinde dünyaya gelmiş olan Yasemin Şefkatli İstanbul’da doğmuştur. Mankenlikle birlikte modellik yapmakta olan Yasemin Şefkatli, magazin dünyası içerisinde ünlü sanatçılaran İbrahim Tatlıses’in oğlu olan İdo Tatlıses’le başladığı beraberlikle tanınmıştır. İstanbul ilinin Beşiktaş semti içerisinde yaşayan Şefkatli, İstek Özel Semiha Şakir Lisesi’nden mezundur.