Star TV ekranları üzerinde karşımıza çıkan ‘İstanbullu Gelin’ isimli dizinin başrol oyuncularından biri olan Özcan Deniz, kendisiyle birlikte ailesinin yaşamına yönelik tehditler almış olduğunu gerekçe göstererek İsrail gezisini iptal etmiş olduğu ileri sürüldü.

İsrail basını içerisinde de geniş bir şekilde yer almış olan haberlere bakılırsa 2 tane gösteri için yaklaşık olarak 22.000 tane bilet bir gün içinde satılmıştı. 6 ila 7 Nisan tarihi içerisinde İsrail’de yapılması beklenmekte olan gösterinin yapımcıları, ”Tehditler hususu bizim için hiç bir şekilde tuhaf değil. Özellikle de bir tane Türk yıldızına gelince, hepimizin alışmış olduğu bir gerçektir. ”İstanbullu Gelin” isimli dizi çılgınlığı yalnızca İsrail’de büyümekte ve İsrail asıllı hayranları dünyanın en büyüklerinin arasında yer alıyor. Elbette ki bu konserler planlanmakta olduğu gibi yapılacak” şeklindeki ifadelerine yer verdiler.

İsrail’de yer alan Haaretz isimli gazete, ”Türkler geriye döndü ve bütün İsrail’i de kendilerine müptela ettiler” başlığına sahip bir yazı ile bütün ülkenin ”İstanbullu Gelin’ adlı diziye bağımlı bir duruma gelmiş olduğuna ve kadınlarında Özcan Deniz için adeta deli olduklarına dikkat çekmişti.