Denizli ilinin Tavas ilçesi içerisinde 21 Mart Dünya Ormancılık Günü ile Orman Haftası olmasından dolayı fidan dikme töreni gerçekleştirildi. İlçe Orman Müdürlüğü’nün gerçekleştirmiş olduğuna törene ilçede yer alan diğer okullar da destek vermiş oldu.

21 Mart Dünya Ormancılık Günü ile Orman Haftası kent içerisinde farklı etkinlikler düzenlenerek kutlandı. Denizli Orman Bölge Müdürlüğü, şehrin farklı noktaları içerisinde fidan dağıtımı gerçekleştirirken ilçeler içerisinde de fidan dikimleri yapıldı. Tavas ilçesi içerisinde İlçe Orman Müdürlüğü tarafından organize edilen fidan dikim etkinliklerine öğrenciler de destek vermiş oldu. İmam Hatip okullarında yer alan öğrencileri; ‘’Bir Fidan Bin Gelecek Ağaçlandırma’’ isimli etkinlikleri ve projesi dahilinde, İlçe Orman Müdürlüğü’yle beraber fidan dikme törenine katılım gerçekleştirdi. Orman Haftası içerisinde ilçenin tamamında yaklaşık olarak 900 tane muhtelif fidan dikiminin yapılmış olduğu fidan dikme programına ilçenin protokolü de katlım gerçekleştirdi.

Öte yandan fidan dikim alanı içerisine Peygamber Efendimizin ağaç dikme ile birlikte korumanın önemiyle alakalı olarak Hadislerinin yazılı bir durumda bulunduğu tabelanında yerleştirilmiş olduğu gözlerden hiç bir şekilde kaçmadı.