Güzel şarkıcılardan biri olan Gülben Ergen, sosyal medya üzerinde hakkında çıkmış olan ”12 milyon dolar tutarına kiralık katil tuttu” şeklindeki iddiaları tiye alıp Instagram hesabı üzerinden; ‘Romayı’da ben yakmış olabilir miyim?’ şeklinde bir paylaşım yaptı.

ATV ekranları üzerinde yayınlanmakta olan Müge Anlı İle Tatlı Sert isimli programda ortaya çıkartılan Asım Bayram cinayetinin zanlıları arasında yer alan Murat Güneş sorgusu esnasında, bir önceki işlemiş olduğu cinayeti ünlü bir kişinin azmettirmiş olduğunu ve 12 milyon dolar tutarındaki bir ücretle kiralık katil şeklinde görev almış olduğunu anlatmıştı. Murat Güneş, bu bahsi geçen cinayetin azmettiricisinin ise, Türkiye’nin çok yakından tanımakta olduğu bir ünlü isim olduğunu ileri sürdü. Müge Anlı’da yer alan Murat Güneş’in ifadesinden hemen sonra ise herkes ünlü kişiyi araştırmaya başlamış durumda. Sosyal medya üzerinde ise o ünlü kişinin Gülben Ergen olduğu ileri sürüldü

2006 senesine ait haberler içerisinde yazılmış olanlara bakıldığında Murat Güneş’in iddialarının odağında yer alan ünlü kişinin Gülben Ergen olduğu sosyal medya üzerinde ileri sürüldü. 2005 senesi içerisinde Murat Güneş’in öldürmüş olduğu iş adamlarından Gürinan Bayramoğlu’nun kardeşi azmettirici şeklinde Gülben Ergen’i suçlamış olduğu gazetelere açık bir şekilde yansımıştı. Murat Güneş tarafından öldürülmüş olan iş adamının kardeşi ise o dönemlerdeki gazetelere yapmış olduğu açıklama içerisinde şu ifadelere yer vermişti; ”Kardeşim 1988 senesinde Gülben Ergen’in abisi Rıfat Ergen’i tabancayla vurup öldürmüştü. 1991 senesinde ise afla birlikte serbest kaldı. Bu sebepten dolayı da kardeşimin Gülben Ergen tarafından öldürülmüş durumda olabileceğini düşünmekteyim. Tutuklu durumdaki sanıkların da bu iş içerisinde tetikçilik yapmış olduğunu sanıyorum.”

İddianın gündeme gelmiş olduğu 2006 senesinde Gülben Ergen, seneler öncesinde abisinin bir kaza kurşunu sonrasında yaşamını yitirdiğini söylemiş, Antalya ilinden gelmiş olan bu iddiaya avukatı aracılığı ile de cevap verip; ”Gürcan Bayramoğlu adlı şahıs tarafından ortaya atılmış olduğu ileri sürülen ifadeyle birlikte beyanlar gerçek dışıdır, tamamen asılsızdır. Gülben Ergen Erdoğan’ın bu şekilde bir olayla hiçbir alakalı yoktur, olamaz da. Yazılanlar tamamen asılsızdır, tamamen iftiradır ve çok çirkindir.” ifadelerine yer vermişti.