İstanbul ili içerisinde aralarında şarkıcılardan İlhan Şeşen’in evinin de yer aldığı pek çok adresi soymuş olan 4 kişiden oluşan hırsızlık çetesinin çökertildiği açıklandı. Gözaltına alındığı açıklanan şüpheli şahıslar ise adliyeye sevk edildi.

İstanbul Anadolu Yakası’nı adeta kendilerine mesken tutmuş olan hırsızlık çetesi 12 Mart tarihi içerisinde sabah saatlerine doğru ünlü şarkıcı ve oyunculardan biri olan İlhan Şeşen’in Kadıköy’de yer alan evine girdi. Kapıyı kart yöntemi ile birlikte açmış olan hırsızlar evde yer alan elektronik eşyaları çalarak hızlıca kaçtı.

Sabah uyandığı zaman cep telefonu ile birlikte bir takım elektronik eşyalarının çalınmış olduğunu gören İlhan Şeşen ise polise bu konu ile alakalı olarak bir ihbar gerçekleştirdi. Olayla alakalı olarak soruşturma başlatmış olan İstanbul Hırsızlık Büro Amirliğine bağlı ekipleri çevrede yer aan güvenlik kameralarını da inceleme altına aldı. Yapılmış olan titiz incelemelerden sonra hırsızların kimliklerini tespit eden ekipler hızlı bir şekilde takip başlattı. Devam ettirilen takipler sonucunda adresleri de tespit edilen Metin K. ile birlikte Süleyman B. , Efrahim G. ve de Abdülkadir Ç. tutuklanarak gözaltına alındı.

Emniyet içerisinde gerçekleştirilen sorgulamalar esnasında şüphelilerin Kadıköy ilçesi ile birlikte Maltepe ilçesi, Şişli ilçesi, Beşiktaş ilçesi ve Üsküdar ilçesinde 8 farklı adreste hırsızlık yapmış oldukları tespit edildi. Çok fazla sayıda suçtan kaydı olduğu bilgisine ulaşılan şüpheliler ise adliyeye sevk edildiler.