”Saltbea” şeklindeki hareketi sayesinde dünyanın tamamında ün kazanmayı başaran Nusret Gökçe, bu defa yeni bir tane yatırımla gündeme gelmiş durumda. Sosyal medya üzerinde et tuzlama görüntüleriyle birlikte üne kavuşmuş olan ünlü kasaplardan Nusret Gökçe, İstanbul Maçka’da yer alan Park Hyatt oteli resmen satın aldı.

Doğuş Holding Grubu üzerinde yer alan otelin devredilmesi için izin verildi. Rekabet Kurulu ise, Doğuş Holding bünyesinde yer alan Arena Otel Lokanta ile Eğlence Yerleri’nin bütün paylarının Nusret Turizm Yatırım Anonim Şirketi tarafından devralınmasını resmi bir şekilde onayladı.

Habertürk tarafından yapılmış olan habere bakılırsa, Doğuş ile Singapur asıllı Temasek’in Dream markası altında Nusr-Et lokantalarını işletmekte olan Nusret Gökçe bunun sayesinde artık turizm işine de girmiş olacak. Gökçe yaklaşık olarak 50 milyon euro (310 milyon Türk Lirası) ödeme yaparak İstanbul Maçka’da yer alan Park Hyatt oteli resmen satın aldı. Gökçe’nin yeni kurmuş olduğu firma ise şubat ayı içerisinde 50.000 Türk Lirası tutarındaki bir sermayeyle kuruldu.

Nusret Turizm Yatırım Anonim Şirketi’nin Operasyon Sorumlusu görevinde bulunan Ahmet Kılıç turizm firmasının bir ay önce kurulmuş olduğunu ifade etti. Kılıç açıklamasında, ”Nusret Bey artık otelciliğe de bir giriş gerçekleştirdi. Otelin satın alınması amacıyla Doğuş Grubu’yla tam 50 milyon euro tutarında anlaşıldı. Satış işlemi ise 10 gün içinde gerçekleşmiş olacak” ifadeleri ile konuştu.