Galatasaray Spor Kulübü’nün eski futbolcularından Wesley Sneijder, yollarını ayırma kararı almış olduğu Yolanthe Cabau’ya yaklaşık olarak 120 milyon lira tutarında bir tazminat ödemiş olacak. Futbolcunun eşine ödeyecek olduğu miktar Şeyma Subaşı’nın almış olduğu tazminatı dahi geçti.

Galatasaray Sor Kulübünün özel yaşamından dolayı da göz önünde bulunan eski orta saha oyuncularından biri olan Sneijder, Türkiye içerisinde Galatasaray Spor Kulübünün yengesi Yolanthe Cabau’yla yollarını ayırmış bir durumdayken olay bir sayıyla da tazminat ödemesi yapmış olacak.

Hollanda basını içerisinde 120 milyon lira tutarında söylenmiş olan bu tazminat duyan herkesi çok fazla şaşırttı.

Büyük aşkı olan Yolanthe Cabau’yla 9 senelik evliliği bitmek üzre bulunan Hollanda asıllı futbolcu; ”Her şeyi ben berbat etmiş durumdayım. Hem de birkaç defa.” şeklinde bir açıklama yapıp, boşanma kararı içerisinde bütün suçun da kendisinde olduğunu açıkça itiraf etmişti. Tasarımcılık ile birlikte oyunculuk yapmakta olan Cabau ise bu zaman zarfında, tek kelime bile etmedi.

Televizyonculardan biri olan Acun Ilıcalı, ani bir karar alarak tek celsede boşanmış olduğu eski eşi Şeyma Subaşı’na 125.000 Türk Lirası tutarında bir nafaka ödemekte. Subaşı’nın almış olduğu bu nafaka da sosyal medya üzerinde çok fazla konuşulmuştu. Futbolcunun eşine ödeme yapacağı miktarı duymuş olanlar da ”Şeyma Subaşı’yı solladı” şeklinde yorumlar yaptı.