Sanatçılardan biri olan Ahmet Kural’la şarkıcılardan Sıla Gençoğlu arasında yaşanmış olan tartışmaya yönelik olarak İstanbul 60. Asliye Mahkemesi içerisinde açılmış olan davanın ilk duruşması 12 gün öncesinde gerçekleştirildi. Sıla, eski sevgilisi olan Ahmet Kural’la ilgili olarak ”adli yargılamayı etkileme konusunda teşebbüs ve suç delillerini yok etmek” suçu sebebiyle verilmiş olan takipsizlik kararına itirazda bulundu. Hakimlik ise, Sıla’nın bu yapmış olduğu itirazını hiç bir şekilde kabul etmedi.

Sıla; bir tane haber bülteni içerisinde, üstünde oynanmış görüntüler yayınlanmış olduğunu ve bu görüntülerin ise Ahmet Kural tarafından basına verilmiş olduğunu ileri sürerek savcılığa başvuruda bulunmuştu. Kural ile ilgili olarak; ”yargılamayı etkilemek için teşebbüs ve de suç delillerini yok etme, gizleme” şeklindeki bir suçlamayla soruşturma açılmış ve takipsizlik konusunda bir karar verilmişti.

Savcılık, kararı içerisinde ise videonun zaten sosyal medya üzerinde dolaşmış olduğunu açık bir şekilde ifade etti. Daha sonrasında ise Sıla, takipsizlik ile ilgili bu karara itirazda bulundu. İstanbul Sulh Ceza Hakimliği’ne başvuruda bulunan ünlü durumdaki şarkıcının bu itirazı, kararın yasaya uygun bir durumda olduğu gerekçe gösterilerek hakimlik tarafından kabul edilmedi..