Denizli ilinde izinsiz yabancı personel çalıştıranlara artık hiç bir şekilde göz açtırılmıyor. Yapılan özel bir operasyonla birlikte pek çok mekana eşzamanlı baskınlar gerçekleştirildi, yabancı uyruklu 20 tane kadın göz altına alındı.

Denizli ilinin Pamukkale ilçesi içerisinde jandarma ekipleri tarafından gerçekleştirilen özel bir operasyon kapsamında, müzikhol ile birlikte eğlence mekanları içinde izinsiz bir şekilde çalışmakta oldukları tespit edilen ve ayrıca yabancı uyruğu oldukları öğrenilen 20 tane kadın, ekipler tarafından gözaltına alındı.

İl Jandarma Komutanlığına bağlı olan ekipler, 3 Mart Pazar gününde Pamukkale Mahallesi içerisinde yer alan müzikhol ile birlikte eğlence merkezlerine, ”insan ticaretiyle birlikte göçmen kaçakçılığı”na yönelik olarak özel bir operasyon gerçekleştirdi. Eş zamanlı bir şekilde gerçekleştirilen bu operasyonlar kapsamında 8 tanesi Özbek uyruklu, 4 tanesi Kırgız uyruklu, 2 tanesi Kazak uyruklu, 5 tanesi Azeri uyruklu ve 1 tanesi de İran uyruklu toplamda 20 tane kadının gözaltına alındıkları ifade edildi. Kadınlar ise, jandarma içerisindeki işlemlerinin hemen sonrasında sınır dışı edilmek amacıyla Denizli İl Göç İdaresi Müdürlüğü’ne teslim edildiler. Kadınları izinsiz bir şekilde çalıştırmakta oldukları tespit edilen işletmelerin sahipleriyle alakalı olarakta idari bir işlem başlatılması amacıyla özel olarak tutanak tutulmuş durumda.