İnadına Aşk ile birlikte Bizim Hikaye benzerindeki çok başarılı dizilerde canlandırmış olduğu karakterle ismini çok geniş kitlelere duyurmuş olan Nilay Duru, bir tane kız bebek dünyaya getirmiş oldu.

Uzun bir zamandan beri beraber olduğu Emrah Kınay’la geçmiş olduğumuz sene nikah masasına oturmuş olan güzel oyunculardan Nilay Duru, ilk bebeğini de kucağına almış olduğunu resmen duyurdu.

Bir tane kız bebek dünyaya getirmiş olan Duru, Instagram üzerinde paylaşmış olduğu fotoğrafa ise ”Aşktan doğan aşk Elay” şeklinde bir not düştü.

NİLAY DURU KİM?

Asıl olarak Romanya göçmeni bir tane ailenin kızı olarak dünyaya gözlerini açan Nilay Duru, 1990 senesi içerisinde İstanbul ilinde dünyaya geldi. Nilay Duru eğitim hayatına ise Uludağ Üniversitesinin İktisat bölümü içerisinde okurken 3. sınıfta bırakıp konservatuarda devam etmiştir. Küçüklüğünden bu zamana kadar oyunculuğa ilgi duymakta olan Duru devlet konservatuvarını 1. bitirmeyi başarmıştır. Oyunculukla ilgili kariyerine tiyatroyla başlamış, oynamış olduğu oyunlarda büyük beğeni toplamayı da başarmıştı. Kızıl Elma isimli dizide ”Hatice”, Asla Vazgeçmem isimli dizide de ‘Elif’ karakterlerini canlandırmış olan Nilay Duru, 2015 senesinde yapılan ‘İnadına Aşk’ isimli diziyle de çok geniş bir kitle tarafından tanınmış oldu. En son ise ”N’olur Ayrılalım” isimli dizi ile ekranlarda boy göstermiş olan Nilay Duru, uzun zamandır beraber olduğu Emre Kıyan’la yaşamını birleştirdi.