Usta oyunculardan biri olan Demet Akbağ’ın eşi Zafer Çika, İzmir ilinin Narlıdere ilçesindeki Çeşme yolu üzerinde geçirmiş olduğu trafik kazası esnasında yanında yer alan arkadaşıyla beraber yaralandı. 9 Eylül Hastanesine kaldırıldığı açıklanan Çika’nın sağlık durumunun ağır olduğu bilgisine ulaşıldı.

Alınmış olan bilgiye bakılır ise, İzmir ilinden Çeşme yönüne doğru seyir halinde olan ve şoförünün kimliği halen tespit edilemeyen araç, Narlıdere’nin Güzelbahçe bölgesinde şoförünün direksiyon kontrolünü yitirmesi üstüne şarampole devrildi. Cipte yer alan 2 kişiden bir tanesinin ise, oyunculardan Demet Akbağ’ın eşi olan Zafer Çika bilgisine ulaşıldı. Olayın yaşandığı yere gelmiş olan sağlık ekipleri tarafından 9 Eylül Üniversitesinin Tıp Fakültesi Hastanesine götürülüp ameliyata alınmış olan Zafer Çika’nın, solunumunun durmuş olduğu da ileri sürüldü. Aracın şoförü de aynı hastane içerisinde tedavi altına alınmış durumda.

DEMET AKBAĞ KİM?

23 Aralık 1959 senesi içerisinde İzmir ilinde dünyaya gelmiştir. Tiyatro kariyerine ise İzmir Atatürk Lisesi içerisinde okuduğu esnada başlamıştır. Ünlü bir hale gelmesi ise Yılmaz Erdoğan’la başrolü paylaşmış olduğu ”Bir Demet Tiyatro” senelerine isabet etmektedir. Öte yandan ”pişti” isimli program üzerine Hülya Avşar ve de Beyazıt Öztürk’le birlikte yorumculuk yapmıştır. BKM’nin en önemli yıldızları arasında yer almaktadır.