Denizli ilinin Pamukkale ilçesi içerisinde yalnız yaşamakta bulunan emekli kadın öğretmenin evinin balkın kısmında bıçaklanıp öldürülmesine yönelik dava içinde, ”tasarlayıp öldürme” şeklindeki suçlamayla yargılanmaya devam edilen kiracıyla birlikte kardeşi müebbet, öteki 2 tane sanık ise 15’er senelik bir hapis cezasına çarptırılmış durumda.

Şeker hastalığından dolayı engelli raporu bulunmakta olan ve evinin balkon kısmında öldürülmüş Hamide Çavdar’ın (61) avukatı görevindeki Ali Coşkun, gazetecilere yapmış olduğu açıklama içerisinde Denizli 7. Ağır Ceza Mahkemesinde süren 4 tane sanığı bulunan davada karar çıkmış olduğunu ifade etti.

Mahkeme heyeti tarafından ”eylem ile fikir birliği içinde tasarlayıp öldürme” şeklindeki bir suçla yargılanmış olan sanıklara ilk önce ağırlaştırılmış bir şekilde müebbet hapis cezası vermiş olduğunu ifade eden Coşkun, daha sonrasında ise kiracı Hayati Yadık (23) ile birlikte kardeşi Onur Yadık’ın (19) cezalarının müebbete çevrilmiş olduğunu ifade etti. Coşkun ayrıca, Yadık kardeşlerin işletmekte oldukları pidecide çalışmaya devam eden 17 yaşında bulunan sanıklardan M. A. ile birlikte H. İ. Y’ye verilmiş cezanında yaşları göz önünde bulundurulup 15 seneye indirilmiş olduğunu bildirdi.

Öldürülmüş olan kadının oğlu Seçkin Çavdar’da 2 tane sanığın cezasının 15 seneye indirilmesi için itiraz edeceklerini açık bir şekilde ifade etti.