Pamukkale ilçesi içerisinde yaşamını sürdüren Ali ve Marziye Yıldırım çifti, 1 sene öncesinde tanıştı. Arkadaşlıkları çok kısa zaman içerisinde aşka dönüşmüş olan çift, evlilikle ilgili bir karar aldı. Maddi durumları ise yetersiz durumda bulunan çift, kıyılmış olan bir nikahla yaşamlarını birleştirdi. Ailelerininde yeterli bir şekilde desteği sunamamış olduğu Yıldırım çifti, hayalleri arasında yer alan düğünü de yapamadılar.

Sosyal medya üzerinde 50.000 taneyi geçen takipçisi olan ‘Denizli 20 Güncel Yaşam Grubu’, genç yaştaki çiftin istedikleri düğünü gerçekleştirebilmek amacıyla hızlıca harekete geçti. Yıldırım çifti için, Pamukkale ilçesinde yer alan Yeniköy Mahallesi içerisinde bir tane daire tutuldu. Grup üyelerinden biri olan esnaf tarafından karşılanmış olan mobilya ile birlikte beyaz eşyalar ve kilimlerle dairenin içi güzel bir şekilde döşendi. Tekrar genç yaştaki çiftin düğünlerinde giyecek olduğu gelinlikle beraber damatlık, grup üyelerinin arasında toplanmış paralarla alındı. Bütün ihtiyaçları karşılanmış olan Ali ile birlikte Marziye Yıldırım, Yeniköy Mahallesi içerisinde gerçekleştirilen bir düğünle gelinlik ve de damatlık giyme konusundaki heyecanı yaşamış oldu. Yaklaşık olarak 100 tane sosyal medya üyesinin de katılmış olduğu bu düğünde, mahallenin sakinleri de genç yaştaki çifti hiç bir şekilde yalnız bırakmadı.

Gelinlik giyme konusunda bir hayali olduğunu ifade eden Marziye Yıldırım (19) ise; ”Bir tane arkadaşımızın aracılığı ile birlikte ‘Denizli 20 Güncel Yaşam Grubu’ isimli grupla bağlantı kurduk. Bize yardım etme konusunda bir karar verdiler. Çok mutlu bir durumdayız. Durumumuz olmadığından dolayı bir düğün yapamamıştık. Yardım etmiş oldular bize. Eşyalarımızı alıp düğünümüzü de yaptılar. Gelinlik giyebilmek benim hayalimdi. Gerçek hale geldi. Allah onlardan razı olsun” ifadelerine yer verdi. Bir tane kahvehanede ocakçılık yapıp geçimini sağlamakta olan damat Ali Yıldırım’da düğün yapmaya güçlerinin yetmemiş olduğunu, grup sayesinde ise en mutlu günlerini yaşamış olduklarını ifade etti.