Ünlü oyuncular arasında yer alan Selçuk Yöntem, Kıbrıs içerisinde bir emlakçı kadının tarafından dolandırılmış olduğu ileri sürülerek polis ekiplerine başvurdu. Gözaltına alınmış olan emlakçı kadın, Yöntem’den almış olduğu 350.000 lira tutarındaki parayı tefeciye ödeme yaptığını da itiraf etti.

Ünlü oyunculardan biri olan Selçuk Yöntem, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti içerisinde ev alabilmek amacıyla 350.000 lira tutarında ödeme yapmış olduğu emlakçı bir tane kadın tarafından dolandırılmış olduğunu iddia ederek polise başvuruda bulundu.

Ünlü ve başarılı oyunculardan bir tanesi olan Selçuk Yöntem, dün Girne Polis Müdürlüğü’ne gitti ve, Y. T. isimli emlakçı kadın tarafından dolandırılmış olduğunu ileri sürerek şikayet gerçekleştirdi.

Edinilmiş olan bilgilere bakılır ise Yöntem, polis ekiplerine vermiş olduğu ifadesi içinde, Y. T.’ye Girne’de alım işlemleri yapılacak bir evle alakalı olarak kapora şeklinde 350.000 Türk Lirası tutarında para yolladığını ifade etti. Yöntem’in ayrıca; ”Parayı göndermiş olmama karşın ev hiç bir şekilde alınmadı param da geriye verilmedi” ifadelerine yer verdiği bilgisine ulaşıldı. Yöntem ise, ödeme yapmış olduğu parasının kendisine iade edilmesini talep etti.

Yöntem’in yapmış olduğu bu suç duyurusunun hemen sonrasında ise Y. T., Girne içerisinde hızlı bir şekilde gözaltına alındı. Y. T.’nin bu parayı almış olduğunu kabul ettiği ve açıklaması içerisinde ”Mecburi olarak farklı bir yere ödeme gerçekleştirmek zorunda kaldım” ifadelerine yer verdiği bilgisine ulaşıldı. Y. T.’nin tefecilerden almış olduğu borç parasını ödemiş olduğu da bildirildi.