Denizli ili içerisinde Richter ölçeğine bakılırsa 5.5 büyüklüğüne sahip bir deprem gerçekleştirildi. Denizli ilinin yanında İzmir ili ile birlikte Aydın ili, Uşak ili, Muğla ili, Burdur ili, Isparta ili ve de Antalya ilinden de hissedilmiş olan depremin sonrasında aynı bölge içinde büyüklükleri 4.8 ila 3.2 arasında değişiklik gösteren artçı sarsıntılar gerçekleşti. Deprem esnasında can kaybı yaşanmazken, Acıpayam ilçesinde 1. katta yer alan evinden sokağa atlamış bir tane kadın yaralandı. Depremin merkez üssü ise Acıpayam ilçesinin Yeniköy Mahallesi içerisinde evlerin bazılarında da hasar gerçekleştiği ifade edildi.

İçişleri Bakanlığının Afet ve Acil Durum Yönetim Başkanlığına bağlı Deprem Dairesi Başkanlığı, depremin merkez üssünü ise Denizli ilinin Acıpayam ilçesi olarak, depremin büyüklüğünü de 5,5 şeklinde açıkladı. Saatler 09:34’ü gösterirken, yerin 11,36 kilometrelik derin bölgesinde gerçekleşen deprem, fazlasıyla geniş bir bölge içerisinde paniğe sebep oldu. Deprem, Denizli ilinin yanında İzmir ile birlikteMuğla, Aydın, Isparta, Uşak, Burdur ve de Antalya ilinden hissedildi.

Boğaziçi Üniversitesinin Kandilli Rasathanesi ile Deprem Araştırma Enstitüsü de bu depremin büyüklüğünü 5,7 şeklinde, merkez üssünü de Acıpayam ilçesine bağlı olan Yeniköy Mahallesi şeklinde açıkladı.