Denizli ili içerisinde seyir durumunda bulunan bir otomobilden dumanlar çıkmakta olduğunu gören şoför yolun kenarına park ettiği esnada alev almış olan otomobilinden son anda çıkıp canını kurtarmayı başardı.

Bu olay ise Merkezefendi ilçesinin Akçeşme Mahallesi içerisinde gerçekleşti. Edinilmiş olan bilgiye bakılır ise, 20 K 6268 plakasına sahip olan otomobili ile birlikte trafikte seyir durumunda bulunan Halil T, aracından dumanlar çıkmakta olduğunu görünce otomobili yolun kenarına park edip durdu. Şoför araçtan çıkmakta olduğu sırada da aracın motorunun yer aldığı ön kaputundan ani bir şekilde alevler yükselmeye başlamış oldu.

Şoför araçtan uzaklaşarak bu durumla alakalı olarak Denizli Büyükşehir Belediyesinin İtfaiye Dairesi Başkanlığına bildirip hemen bir yardım talebinde bulundu. İhbarda bulunulmasının üzerine olayın yaşandığı yere gelmiş olan ekipler alev alev yanmakta olan otomobile müdahalede bulunarak meydana gelen yangını söndürdü.

Yangından hemen sonra aracın çok büyük bir bölümü yanıp kullanılamaz bir duruma geldi. Herhangi bir şekilde ya da yaralanın kimsenin bulunmadığı bu olayla alakalı olarak soruşturma başlatılmış olduğu ifade edilirken, yangın sırasında bu yol da tek taraflı bir şekilde yaklaşık olarak 15 dakika boyunca ulaşıma kapatılmış oldu.