Denizli ilinin Menkezefendi ilçesi içerisinde elektrik sisteminin kısa devre yaptığı konusunda bilgi verilen buzdolabı alev alarak yandı. Yangın esnasında dumandan etkilenmiş olan ev sahibi, itfaiye ekiplerinin tarafından hızlı bir şekilde kurtarıldı.

Edinilmiş olan bilgilere bakılır ise bu yangın, Karaman Mahallesinde yer alan 1755 sokak içerisindeki 2 katlı müstakil bir evde gerçekleşti. Ev içerisinden dumanlar çıkmış olduğunu gören mahallenin sakinleri bu durumla ilgili olarak itfaiye ekiplerine bir ihbarda bulundu. Kısa zaman içerisinde olayın gerçekleşmiş olduğu yere intikal eden Denizli Büyükşehir Belediyesinin İtfaiye Dairesi Başkanlığı’na bağlı bulunan ekipler, ev sahibinin evde bulunduğu bilgisine de ulaştı. Yangına hızlı bir şekilde müdahalede bulunan itfaiye ekipleri, ismi konusunda bir bilgiye ulaşılamamış olan ev sahibini evden çıkartıp sağlık ekiplerine teslim etti. Kısa zaman içerisinde söndürülmüş olan bu yangın esnasında soğutma çalışmaları da başlatılmış oldu.

Ambulans ile birlikte hastaneye kaldırılmış olan şahsın durumun çok daha iyi olduğu bilgisine ulaşıldı. Yangının ise, buzdolabının elektrik sisteminde yer alan kısa devre yapması sonucunda çıkmış olduğu bilgisine de ulaşılmış oldu.