Oyunculardan biri olan Berk Oktay ve boşanma aşamasında bulunduğu avukat eşi Merve Şarapçıoğlu’nun arasındaki sular bir türlü durulmamakta.

Berk Oktay’ın, sosyal medya üzerinde uygunsuz durumdaki görüntülerini paylaşmış olduğu ileri sürülen avukat eşi Merve Şarapçıoğlu’yla alakalı olarak savcılık, ”özel yaşama yönelik görüntü ve de sesleri ifşa etmek” suçu sebebiyle, 6 seneye kadar hapis istemi ile bir iddianame düzenlemesi yaptı.

Oktay’ın yapmış olduğu suç duyurusundan hemen sonra 13 tane hesabın IP adreslerinin (İnternet Protokol), avukatın annesi olan Sibel Asım olduğu açık bir şekilde tespit edilmiş oldu.

Oyuncu ile boşanma davası halen süren Şarapçoğlu, ifadesi içerisinde hesapların kendine ait bir durumda olduğunu fakat bu hesapların hack’lendiğini ifade etti. Avukat ayrıca, resimlerin paylaşılmış olduğu öteki 12 tane hesabı da kendisinin oluşturmamış olduğunu ifade ederek; ”Annem üstüne kayıtlı olan hattı ben kullanmaktayım. IP üstünden erişimin tam olarak nasıl yapıldığı hususunda ise bir bilgim yok. Hakkımda yer alan suçlamaları hiç bir şekilde kabul etmiyorum” ifadelerine yer verdi.

Savcı ise, iddianame içerisinde Şarapçıoğlu’nun annesine ait olan telefon hattını kullanmakta olduğunu kabul ettiğini anımsatarak, beyanlarının kendini suçtan kurtarmaya yönelik bir durumda olduğunu ifade etti.