Geçmiş olduğumuz ay içerisinde hidrosefali nedeniyle beyninden ameliyat olduğu açıklanan usta sanatçılardan biri olan Fatma Girik’in evine taburcu edildiği resmi bir şekilde açıklanmıştı. Türk sinemasındaki 4 yapraklı yonca olarak bilinmekte olan ekip arasındaki Filiz Akın ile Türkan Şoray ise arkadaşları Fatma Girik’e özel bir ziyaret gerçekleştirerek bu özel anları da sosyal medya sayfaları üzerinden takipçileri ile açık bir şekilde paylaştı.

Türkan Şoray ile birlikte Filiz Akın, hidrosefali nedeniyle beyninden ameliyat olmuş durumdaki yakın arkadaşlarından Fatma Girik’in evine giderek özel bir ziyaret gerçekleştirdi.

Türkan Şoray açıklaması içerisinde ”Aramızda çok harika bir dostluk bulunuyor. Bu hiç bir şekilde kelimeler ile tarif edilemez. Birbirimizi zor zamanlar içerisinde hiç bir şekilde yalnız bırakmayız. Herkes birbirini arar ve sorar, ziyaret eder” ifadelerine yer vermişti.

Hidrosefali Ne Anlama Geliyor?

Hidrosefali çok sık bir şekilde uzmanlar tarafından sinsi bir hastalık şeklinde kabul edilmektedir. Hastanın yaşlanmış olması ile beraber beyin omurilik sıvısının basıncının çoğalmasından dolayı hastada hafıza kaybıyla birlikte yürüme zorluğu ve de idrar kaçırma benzerindeki durumlar gözlenebilmektedir.