Bir dönemlerin fenomen dizisi arasında yer alan ”Yaprak Dökümü”nde hayat verdiği Oğuz karakteri ile hafızalara kazınmayı başaran oyunculardan Tolga Karel ”Çukur” dizi içerisindeki şiddet sahneleri üstünden Aras Bulut İynemli’ye sosyal medya hesabı üzerinden bir göndermede bulundu.

Survivor’a katılım gerçekleştirdikten sonra oyunculuğu bırakarak Amerika’da TIR şoförlüğü yapmaya başlayan Tolga Karel, Türkiye’nin gündemini yakın bir şekilde takip etmekte.

Kısa bir zaman öncesinde Mehmet Akif Alakurt’la alakalı çok sert bir yorumda bulunmuş olan Karel bu kes ise ”Çukur” dizisinin oyuncularından Aras Bulut İynemli’ye vermiş olduğu bir röportaj üstünden yüklendi.

Diziler içerisindeki şiddet dozunun fazlasıyla yüksek bir durumda olduğunu ifade eden Karel’in paylaşımı içerisindeki ifadeler ise şöyle oldu;

”Aras’ı çok fazla severim. Son dönemlerde genç jenerasyon içerisinde yetişmiş olan iyi isimlerden bir tane kardeşim. Lakin vermiş olduğu yanıt ve yapmış olduğu işi savunamamasına fazlasıyla üzüldüm. Zira evet ne kadar yazık ki son dönemlerde gerçekleştirilen mafya dizileri çok ciddi oranda bir şiddet içermekte. Çünkü diziler kültürü, oluşmakta olan kültürde dizileri desteklemekte. Amerika’da dahi dizilerde şiddetin bir oranı bulunmaktayken Türk dizileri içerisinde haftalık bir reyting uğruna toplum üzerinde şiddet dağ gibi büyümekte ve sektör içerisinde oyuncusu dahil bu duruma sessiz kalmakta. Çok üzücü.”