Denizli ili içerisinde yayaların girmesinin yasak bir durumda bulunduğu alt geçitte yolun karşı tarafına geçmeye çalıştığı esnada otomobilin çarpmış olduğu kadın, yaşamını yitirdi.

Kaza ise, saatler 09:00 civarında, İzmir karayolunun Sümer Köprülü Kavşağının alt geçici kısmında meydana geldi. Kadir Özen (38) yönetiminde bulunan 20 GC 451 plakasına sahip otomobil, yayaların girmesinin yasak bir durumda olduğu alt geçit üzerinde, yolun karşı tarafına geçmeye çalışmakta olan kadına çarptı. Kanlar içerisinde kalmış olan 50 yaşlarında bulunan kadın için olayın yaşandığı yere sağlık ekipleri çağırıldı. Alt geçit içerisinde İzmir tarafı, tamamen ulaşıma kapatıldı. Olayın yaşandığı yere gelmiş olan sağlık ekibinin gerçekleştirdiği kontrol esnasında, kadının yaşamını kaybetmiş olduğu ifade edildi. Kazanın yaşanmış olduğu yerde gerçekleştirilen incelemenin sonrasında kadının cansız bedeni, otopsi yapılması amacıyla Pamukkale Üniversitesinin Hastanesi Adli Tıp Kurumunun morguna götürüldü.

Çevrede yer alanların adını hiç bir şekilde bilmemiş olduğu, fakat akli dengesinin yerinde bulunmadığı da ifade edilmiş olan kadının kimliğinin tespit edilebilmesi amacıyla polis ekipleri de özel bir çalışma başlattı.

Otomobilin şoförü bulunan Kadir Özen, ifadesi alınmak amacıyla polis merkezine alındı.