Yetenek Sizsiniz ile birlikte Survivor programları içerisinde uzun yıllar boyunca sunuculuk yaparak, Acun Medya ile yollarını ayırma kararı alan Kırşan, uzun süredir vakit geçirememekte olduğu ailesi ve çocukları ile beraber sessiz sakin bir yaşam sürüyor.

Yaklaşık olarak 5 sene boyunca işi gereğince Dominik’te bulunan evli ve 2 tane çocuk babası olan Kırşan, 2018 senesinde Acun Medya’dan ayrılma konusunda bir karar aldı.

Ayrılma konusundaki kararını Acun Ilıcalı ile paylaşmış olan Kırşan’ın bu isteği ise olumlu bir şekilde karşılandı.

Alp Kırşan’ın yeni sezon içerisinde Survivor’da yer almaması büyük bir merak konusu haline gelmişti. Ünlü isim vermiş olduğu bir röportaj esnasında Survivor’dan ayrılma sebebini de şu sözler ile açıklığa kavuşturmuştu; ‘Survivor programından ayrılma konusundaki kararımı son ”Survivor” sona erdikten sonra ailemle buluştuğum anda aldım. Onları fazlasıyla özlediğimin farkına varmış oldum. Ve onlarsız yapamayacak olduğumu da anladım. Sanıyorum ki ”Kariyer mi yoksa aile mi?” şeklindeki soruyla da o esnada yüzleştim. Özellikle de aileye 2. çocuğumuzun da katılmış olmasından sonra eşimle birlikte çocuklarımızın bana daha fazla ihtiyaçları olacağını gördüm ve Türkiye içerisinde, onların yanında olma konusunda seçim yaptım. Bu konudaki düşüncemi Acun abiyle de paylaştım, o ise anlayışla karşıladı. Hiç bir şekilde bir kırgınlığım olmadı ve olamaz da. Acun Ilıcalı ömrümün sonuna kadar abimdir. Saygı duymakta olduğum bir insandır.”

Şimdilerde ise bahçe temizleyerek balık tutuyor. Yoğun geçmiş olan 7 senenin sonrasında ailesiyle beraber Bodrum’a yerleşmiş olan Alp Kırşan sessiz ve çok sakin bir yaşamı seçti.