Denizli ilinin Pamukkale ilçesi içerisinde park durumundaki otomobilin içinde çakmak gazı soludukları bilgisine ulaşılan 3 kişi, araç içinde sıkışmış olan gazın patlaması sonucunda yaralandı.

Olay ise saatler 01:00 civarında Kervansaray Mahallesinin Saklıkent caddesi üzerinde gerçekleşti. Enes Mengi (18) ile birlikte Artug Arpa (19) ve de Musa Cihan (19) park durumundaki 20 EN 599 plakasına sahip otomobilin içinde iddialara bakılırsa çakmak gazını solumaya başladılar. Otomobil içerisinde yer alan kişilerden bir tanesinin sigara yakmak amacıyla çakmağını yakmasından sonra, camları kapalı otomobil içerisinde sıkışmış gaz büyük bir gürültü ile patladı. Patlamanın şiddeti ile birlikte otomobilin bütün camları kırıldı. Kapılarıyla birlikte bagaj kapağı da parçalandı. Çevre içerisinde panik yaratmış olan bu olayda otomobilde yer alan 3 tane genç, mucize eseri hafif bir biçimde yaralandı.

Çevrede yer alan vatandaşların ihbarı üstüne olayın yaşandığı yere 112 Acil Sağlık, itfaiye ile birlikte polis ekipleri de yönlendirildi.. Sağlık ekipleri, yaralı olan vatandaşları ambulansla Pamukkale Üniversitesinin Hastanesi’ne götürüldü. Olayın hemen sonrasında otomobil ve etrafında yapılmış olan inceleme esnasında çakmak gazının dolum tüpüne ulaşılırken, polis olayla alakalı olarak bir soruşturma başlattı.