Denizli ilinin Tavas ilçesi içerisinde üzerinde ezilmiş bir durumda erkek cesedi bulunmuş, üstünden çok fazla sayıda aracın geçmiş olduğu tespit edilen belirlenen cesedin ise, alzheimer hastası olduğu açıklanan Mehmet Candan’a (85) ait durumda bulunduğu tespit edilmişti. 85 yaşında bulunan Mehmet Candan, Kale ilçesi içerisinde Cevherpaşa Camisi’nde kılınmış olan namazın sonrasında İlçe Mezarlığı’nda defnedildi.

Denizli ilinin Tavas ilçesi içerisinde kayıp bir şekilde aranmakta olan ve trafik kazası esnasında yaşamını yitiren 85 yaşında bulunan Mehmet Candan, Kale ilçesi içerisinde Cevherpaşa Camisi’nde kılınmış olan namazın sonrasında İlçe Mezarlığı’nda defnedildi.

Ne olmuştu?

Muğla karayolunun Tavas ilçesi çıkış kısmında önceki gün saatler 21:00 civarında yolun ortasında hareketsiz bir şekilde yatan kişiyi görmüş olan sürücüler, polis ekipleri ile birlikte sağlık ekiplerine ihbarda bulundu. İhbarlar üstüne bölgeye sevk edilmiş olan polis ekipleri, yol üzerinde erkek cesediyle karşılaştı. Ezildiğinden dolayı tanınmayacak bir durumda bulunan cesedin üstünden çıkmış olan kimlikten, Mehmet Candan’a ait bir durumda olduğu tespit edildi. Üstünden çok fazla sayıda araç geçmiş olduğu tespit edilen Candan’ın, Kale ilçesinden gelmiş olduğu ve bir alzheimer hastası olduğu bilgisi verildi. Mehmet Candan’ın cansız bedeni, savcı ile birlikte polisin olayın yaşandığı yerdeki incelemesinin sonrasında otopsi amacıyla Tavas Devlet Hastanesi’ne götürüldü.