Ağır bir şekilde şeker hastalığından dolayı 2013 senesi içerisinde sağ bacağı kesilmiş olan ünlü oyunculardan Yalçın Menteş, yaşamını yitirdi. Acı durumdaki haberi ise Yalçın Menteş’in oğlu olan Atilla Menteş; ”Sevgili babam Yalçın Menteş’i kaybettik. Bütün yakınlarının ve sevenlerinin başı sağ olsun!” şeklindeki sözleri ile duyurdu.

Haber ise Yalçın Menteş’in oğlu olan Atilla Menteş tarafından açıklandı.

Yalçın Menteş’in doktoru ise geçmiş olduğumuz hafta ünlü durumdaki oyuncunun sağlık durumunun konusunda şöyle bir açıklama gerçekleştirmişti;

”Diyabetik bir durumda bulunan ve akciğer kanseri sebebiyle çok uzun zamandan beri tedavi görmekte bulunan hastada pnömonik infiltrasyon ilavesi ile solunum güçlüğü meydana gelmiş ve bu sebepten dolayı da entübe edilmiş bir durumdadır. Hastanemize getirilmiş olduğu an itibariyle entübasyon suni solunum cihazları ile birlikte tedavimize devam etmekteyiz. Solunum yeterli bir durumda olmadığından dolayı da cihaza bağlı bir durumda uyutmaktayız. Genel bir şekilde kalp yönünden bir sorun yok, gayet iyi bir durumda. Tansiyonu ise çok tutarlı. Kan gazları da solunum cihazı ile dengeli bir şekilde tutuluyor. Gerekli durumdaki antibiyotikleri verip takip etmekteyiz.” şeklindeki ifadelerine yer vermişti.

Yalçın Menteş’in cenazesinin ne zaman defnedileceği konusunda ise şu anda herhangi bir açıklama gerçekleştirilmedi.