Denizli ili içerisinde polis ekiplerinin gerçekleştirmiş olduğu uyuşturucu operasyonu kapsamında gözaltına alınmış durumdaki 12 tane şüpheliden 5 tanesi tutuklandı, ötekiler ise tutuksuz bir şekilde yargılanmak amacıyla serbest bırakıldı.

İl Emniyet Müdürlüğünün Narkotik Suçlarla Mücadele Şubesine bağlı ekipleri, uyuşturucu madde ticareti yapmakta bulunan kişilere yönelik olarak 23 Şubat sabahında özel bir operasyon gerçekleştirdi. Pamukkale ilçesinde yer alan Karşıyaka Mahallesi içerisindeki 8 farklı adrese eş zamanlı bir şekilde gerçekleştirilen baskınlar kapsamında, özel eğitime sahip narkotik köpeklerinden ”Çako” da görev aldı. Çako bir evde yer alan aramalar esnasında elbise dolabına yaklaştığında tepki vermeye başladı. Elbise dolabının iç kısmına yapılmış gizli bir bölmede 1,5 kilo ağırlığı bulunan esrar ele geçirildiği açıklandı. Öteki adreslerde gerçekleştirilen aramalarda ise toplamda 105 tane uyuşturucu hap ile birlikte ruhsatsız 1 tane tabanca ve 1 tane av tüfeği, uyuşturucu madde satışlarından elde edilmiş olduğu sanılan 73.000 Türk Lirası ile 500 dolar tutarında para ele geçirildi. Operasyon dahilinde haklarında farklı suçlardan yakalama kararı bulunduğu açıklanan 12 kişi hemen gözaltına alınarak emniyete götürüldü.

Sorgularının hemen sonrasında sevk edilmiş oldukları adliyede mahkemeye çıkartılan şüpheliler arasından 5 tanesi tutuklandı. Öteki 7 tane şüpheli de tutuksuz bir şekilde yargılanmak üzre serbest bırakıldı.