Denizli ilinin Pamukkale ilçesi içerisinde, yokuşta park durumunda bırakılmış olan tomruk yüklü durumdaki TIR, freni boşaldığı için yaklaşık olarak 50 metre geriye doğru kaydı. Devrilmiş olan kasasında yer alan tomruklar yola açılmış olan TIR’ın çekicisi de havada kalmış oldu.

Kaza ise, saatler 10:00 civarında Aktepe Mahallesi’nde yer alan TOKİ Konutları bölgesi içerisinde yer alan yokuş üzerinde gerçekleşti. Yolun yanında park durumunda bulunan 20 ATK 19 plakasına sahip tomruk yükü bulunan TIR’ın freninin boşaldığı açıklandı. Yokuş üzerinde geriye doğru hareket etmeye başlayan TIR, yaklaşık olarak 50 metre boyunca geri geri kaydıktan sonra kaldırıma çıktı. Kasası devrilmiş olan TIR’dan yüklü durumda bulunan tomruklar yola saçılmış bir durumdayken, çekicisi ise devrilmeden dolayı havaya kalktı.

Kazayının yaşanmış olduğunu gören çevrede yer alan vatandaşlar ise bu kaza ile alakalı olarak hemen polisi arayarak bir ihbarda bulundu. İhbarlar yapılmasından dolayı kazanın yaşanmış olduğu yere sağlık ile birlikte itfaiye ve de polis ekipleri sevk edildi. Olayın yaşanmış olduğu yere gelen itfaiye ekipleri ise hızlı bir şekilde TIR’ın çekicisine çıktı ve, yaralı birinin olup olmadığını çok dikkatli bir şekile kontrol etti. Polis ekipleri ise, meydana gelen bu kaza ile alakalı olarak bir soruşturma başlattı.