Eser Yenenler, 2015 senesinin Miss Turkey 4. güzeli olarak seçilen sevgilisi Berfu Yıldız’a bir evlenme teklifinde bulundu. Eser Yenenler bu almış olduğu sürpriz kararı da sosyal medya üzerinden yapmış olduğu bir paylaşımla açıkça duyurdu.

Eser Yenenler, Miss Turkey 2015 isimli yarışmada 4. güzel olarak seçilen Berfu Yıldız’la 2018 senesinin Ocak ayı içerisinde flört etmeye başlamıştı. Yenenler geçmiş olduğumuz ay ilişkilerinin 1. yıl dönümünü de sosyal medya hesabı üzerinden yapmış olduğu bir paylaşımla açık bir şekilde kutlamıştı.

Bir zamandır evlenecek oldukları konuşulmakta bulunan ünlü durumdaki çift ilk adımı atmış oldu. Eser Yenenler, sevgilisi olan Berfu Yıldız’a evlenme teklifinde bulunarak bir yüzük takmış oldu. Eser Yenenler, Berfu Yıldız ile resmini ” ‘Evet” dedi ruh ikizim ve aynı zaman içerisinde tip ikizim” şeklindeki not ile paylaşıp evlilik yolundaki ilk adımı atmış olduklarının duyurusunu yaptı.

Geçmiş olduğumuz aylarda sevgilisiyle alakalı olarak bir itirafta bulunmuş olan Berfu Yıldız ise; ”Ben ilk gördüğümde aşık oldum ve vuruldum. Eser’in adeta pamuk gibi bir kalbi var. O kadarda tatlı ki yanaklarını sıkmadan duramamaktayım, bir bebek gibi” ifadelerine yer vermişti.

Diğer taraftan Eser Yenenler’in sevgilisine almış olduğu tektaş yüzük ise sosyal medya üzerinde adeta bir alay konusu haline geldi. Yenenler’in evlilik teklifi yapmış olduğunu gösteren paylaşımına; ”Kızın yerinde olsaydım o minnacık yüzüğe evet demezdim.” ile birlikte ”Elini o şekilde yapmasa mümkün değil o parmak üzerinde yüzük” ve ”Yüzük çok küçükmüş sana hiç yakışmadı” benzerinde yorumlar gerçekleştirildi.