28 yaşında bulunan oyunculardan Seray Kaya’nın babası olan Hasan Kaya, yaşamını yitirdi. Acı durumda bu haberi Kaya’nın yakın akrabaları sosyal medya hesabı üzerinden duyurdu.

Ünlü durumdaki oyuncunun babası olan Seray Kaya’nın merhum babası Hasan Kaya’nın cenazesi ise Uskumruköy Camii içerisinde kılınmış olan cenaze namazından sonra toprağa verilmiş oldu.

Seray Kaya Kim?

Seray Kaya, 4 Şubat 1991 tarihi içerisinde İstanbul’da dünyaya geldi. Lise senelerinde bir tane güzellik merkezi içerisinde makyöz olarak hem çalışıp hem ise eğitimini devam ettirdi. Lisedeki eğitimini bitirdikten sonrasında ise Sadri Alışık Kültür Merkezi içerisinde oyunculuk üstüne eğitim almış olan Seray Kaya, ilk defa 2012 senesinde yayına başlayan Huzur Sokağı adına sahip dizide canlandırmış olduğu Rezzan karakteriyle birlikte kameraların karşısına geçmişti. Pek çok ünlü durumdaki markanın reklam yüzü olarakta karşımıza çıkan Seray Kaya, bugüne kadarki zaman içerisinde Evli ve Öfkeli ile birlikte Rengarenk ve Kocamın Ailesi benzerindeki dizilerde de rol almış oldu.

Şu zamana kadarki süre içerisinde herhangi bir tane sinema filmi içinde rol almamış olan oyuncu, en son 2016 senesinde Erdal Özyağcılar ile birlikte Yılmaz Kunt, Aslı Bekiroğlu, Erkan Sever, Sermet Yeşil, Uğur Kurul, Evrim Doğan, Aslı Altaylar ve de Pamir Pekin’in oynamakta oldukları ”Gülümse Yeter” isimli dizide Gül isimli karaktere hayat verdi. Şimdilerde ise, Fox Tv kanalında yayına devam eden Kadın isimli dizide Şirin Sarıkadı isimli karaktere can veren 28 yaşındaki Seray Kaya 1.65 metrelik bir boya sahip, 53 kiloda ve de Kova burcu olduğu bilinmektedir.