Denizli ilinin Pamukkale ilçesi içerisinde, servisten inerek, yolun karşı tarafına geçmeyi istediği esnada, hafif ticari bir aracın çarpmasından dolayı ağır bir şekilde yaralandığı açıklanan ilkokul öğrencilerinden Samet Utku Barak (10), tedavi görmekte olduğu hastanede 5 gün sonrasında yaşamını kaybetti.

Milli Eğitim Koruma Derneği’nin İlkokulu’nun 4. sınıf öğrencilerinden Samet Utku Barak, 21 Şubat tarihi içerisinde, okul çıkışında evine gitmek üzre servise bindi. Kayıhan Mahallesi’nde yer alan evlerinin yakın bir bölgesinde servisten inmiş olan Barak’a, yolun karşı tarafına geçmeyi isterken, Gülsüm Dağdaş’ın kullanmakta olduğu 20 R 1214 plakasına sahip hafif ticari araç çarptı. Ağır bir şekilde yaralanmış olan Barak, sağlık görevlileri tarafından ambulans ile Pamukkale Üniversitesi Hastanesi’ne götürüldü. Yoğun bakım ünitesi içerisinde tedaviye alınmış olan Barak, 5 gün devam eden yaşam mücadelesini dün yitirdi. Barak’ın ölümle ilgili haberini almış olan yakınları ile birlikte arkadaşları ve de öğretmenleri çok büyük bir üzüntü yaşadı.

Hafif ticari aracın şoförü olan Gülsüm Dağdaş, emniyet içerisinde ifadesinin alınmasının sonrasında savcının talimatı ile birlikte serbest bırakıldı. Polis ekipleri ise, kaza ile alakalı bir soruşturma başlattı. Samet Utku Barak’ın cenazesinin ise, yarın toprağa verilecek olduğu bilgisine ulaşıldı.