Beşiktaş Spor Kulübünün efsane oyuncularından biri olan Pascal Nouma, babasını kaybetti. Nouma bu konuyla alakalı olarak, sosyal medya hesabı üzerinden yapmış olduğu bir paylaşıma; ”Maalesefki babam bu mücadeleyi kazanamadı. Tek bir tesellimiz ise daha çok acı çekmeyecek.” şeklindeki notu ilave etti.

Beşiktaş Spor Kulübü içerisinde çok büyük bir efsane olan ve futbolu bırakma kararı aldıktan sonra sinema sektörüne atılmış olan Pascal Nouma’nın babası Richard Nouma yaşamını yitirdi.

Babasının vefat etmesini sosyal medya üzerinden duyurmuş olan Nouma, ailesiyle çekilen fotoğrafını paylaşıp; ”Maalesefki babam bu mücadeleyi kazanmayı başaramadı, son günler içerisinde onunla ilgili çok güzel temennilerde bulundunuz, herkese çok fazla teşekkür etmekteyim. Tek bir tesellimiz ise, artık daha çok acı çekmeyecek.” şeklindeki notu ekledi.

PASCAL NOUMA KİM?

6 Ocak 1972 tarihi içerisinde dünyaya gelen Nouma, Beşiktaş Spor Kulübü forması ile 44 tane maça çıktı ve bu maçlarda 22 tane gole imzasını attı. Futbolu bırakma kararı aldıktan sonra da Türkiye’den kopamamış olan Nouma, Dünyayı Kurtaran Adam’ın Oğlu isimli film içerisinde oynadı. Öte yandan Acun Ilıcalı ‘nın hazırlamış olduğu Devler Ligi turnuvası kapsamında da top koşturmuş oldu.

Daha sonrasında ise ”Yok Böyle Dans” isimli programda 2. oldu. Tekrar aynı yıl Acun Ilıcalı’nın hazırlayarak sunmuş olduğu Survivor yarışması esnasında Nihat Doğan ile gerçekleşen tartışmasından ötürü elendi.