Denizli ili içerisinde aynı aileden olan 5 kişi, 24 yaşında bulunan bir genci dükkanında dövdüler. Yargıya taşınmış olan bu olayda, saldırganlardan 2 tanesi para cezası alır iken 3 tanesine ise ceza verilmedi. Güvenlik kameralarının görüntülemiş olduğu bu olayda, kavgayla alakası olmadığı iddia edilen dükkan sahibi olan gencin baba da ceza almış oldu.

Olay ise, 2016 senesinin Ekim ayı içerisinde Çal ilçesinde yer alan Dayılar Mahallesi içerisinde meydana geldi. İddialara bakılırsa, Osman Varol (24), dükkanının önünde beklediği esnada kendisine borçlu bir durumda olduğunu ileri sürdüğü K. Ş.’yi görerek parasını talep etti. İkili sonrasında ise para alışverişi amacıyla dükkanın içine girdi. K .Ş.’nin paraları vermiş olmasının sonrasında ikilinin arasında bir tartışma çıktı. Tartışmanın aniden kavgaya dönüşmesi ile birlikte olaya, K. Ş.’nin kapıda beklemekte olan oğlu F. Ş. de katılmış oldu. Baba ve oğul iddialara bakılırsa içeride Varol’a saldırıda bulundu. Sonrasında ise K.Ş.’nin öteki oğlu İ. Ş ile birlikte yeğeni İ. Ş. ve kardeşi olan H. Ş. kavgaya katılarak Varol’un üstüne gitti.

Olayla alakalı olarak, jandarma ekiplerine ihbarda bulunan ve sonrasında kendisine saldırıda bulunan şahıslarla alakalı suç duyurusunda bulunmuş olan Varol, hastaneye gidip bir darp raporu da aldı. Çal Asliye Ceza Mahkemesi içerisinde 2 yıl devam eden dava kapsamında, kavga anıyla ilgili güvenlik kamera görüntülerinin bulunmasına karşın mahkeme, K. Ş., ile birlikte oğlu olan F. Ş.’ye 1.500’er Türk Lirası tutarında bir para cezası uygularken, kavgaya daha sonradan katılmış olan K. Ş.’nin oğlu İ. Ş. ile birlikte yeğeni İ. Ş. ve de kardeşi H. Ş.’ye herhangi bir şekilde ceza vermedi. Mahkeme içerisinde, olayla hiçbir alakalı olmadığını iddia eden Osman Varol’un babası Bilal Varol (50)’da mahkemenin tarafından 1.600 Türk Lirası tutarında bir para cezasına çarptırılmış oldu.