Denizli ilinin Pamukkale ilçesi içerisinde, 2 katlı bir tane bina, üst katındaki elektrik kabloları tarafından kısa devre meydana gelmesi sonucunda çıkmış olan yangın esnasında kullanılamaz bir duruma geldi.

Aktepe Mahallesinde yer alan 2404 Sokak içerisinde yer alan Ayhan Erkara’ya ait olduğu açıklanan 2 katlı evin 2. katında, dün saatler 11:00 civarında yangın çıktı. Kısa zaman içerisinde büyümüş olan yangını gören çevrede yer alan vatandaşlar bu durumla alakalı olarak hemen itfaiye ekiplerine bir ihbarda bulundu. Denizli Büyükşehir Belediyesinin İtfaiye Dairesi Başkanlığı’na bağlı bulunan ekipler, olayın yaşanmış olduğu yere gelerek, alevlere hızlı bir şekilde müdahale de bulundu. Yaklaşık olarak yarım saat süren çalışmanın hemen sonrasında yangın söndürülmüş oldu. Yangın esnasında çatısının da çökmüş olduğu görülen ev kullanılamaz bir duruma geldi. İtfaiye ekipleri ise, meydana gelmiş olan bu yangının çatıda yer alan elektrik kablolarında oluşmuş bulunan kısa devre sonucunda başlamış olduğunu açık bir şekilde tespit etti. Polis ekipleri ise, yangınla alakalı olarak bir soruşturma başlatmış durumda.

Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı bir yardım kuruluşu olarak öne çıkan ”Sevgi Eli”ne bağlı ekipleri de, yangının hemen sonrasında aileye yardım elini uzatmış bir durumda. Sevgi Eli’nin, ailenin yangın esnasında zarar görmüş olan eşyalarının yerine yenilerini alacak olduğu ifade edildi.