Megastar Tarkan, Vip Araç dizaynı sektöründeki kurucu ve lider halinde bulunan bir şirkete ultra lüks VIP minibüs siparişi verdi. Profesyonel durumdaki bir ekip tarafından tasarımı yapılan, çok özel detaylara sahip olan aracın yapımı ise ortalama olarak 3 ay boyunca sürdü.

Minibüs, 3 tane ses mühendisi ve 8 tane endüstriyel tasarımcının dahil edildiği 140 kişiden oluşan bir ekiple birlikte %100 el işçiliğiyle birlikte üretildi. Aracın içerisini kaplamış olan ahşap özel tike ağacından elde edilip komple el işçiliğiyle 1 ay içinde üretildi. Minibüsün koltuklarının derilerinin ise özel bir talep üstüne İtalya’dan sipariş edildiği bilgisine ulaşıldı.

Megastar ayrıca, aracının içindeki kombinasyonunu da kendisi gerçekleştirdi. Dikişlerinden tutarak derilerinin desenlerine, kullanacak olduğu ürünlerin nerede yer alacağına kadar her detayla komple Megastar kendisi karar vererek ilgilenmiş oldu.
Minibüsün en çok dikkat çeken özelliği de, fazlasıyla özel bir ses sisteminin yer alması… Almanya’dan getirtilmiş olan ses mühendislerinin tarafından, komple Tarkan’ın istekleri kapsamında araca özel bir şekilde ses sistemi tasarlanmış oldu.

Minibüs içerisinde yer alan öteki özelliklerde; masaj yapma özelliği ile birlikte ısıtma özelliği, soğutma özelliği, ayak dinlendirme özelliği bulunan koltuklar, özel bir şekilde kişiselleştirilmiş bir oturma düzeni, buzdolabı ile masa, kendine özel bir şekilde iklimlendirme sistemi, kişiselleştirilebilmekte olan bir aydınlatma sistemi, mücevher kutusu, sıcak ve de soğuk muhafaza edilebilmekte olan şişelik sistemi, 4 boyutlu özelliğe sahip sinema ve ses sistemi, sesli bir şekilde komut sistemi…