Milli Eğitim Bakanlığına bağlı bulunan Özel Eğitim ile Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğünün tarafından ”Özel Çocuklara Özel Materyaller” isimli proje dahilinde özel eğitime ihtiyacı bulunan çocuklara özel üretilmiş materyaller Denizli iline geldi.

İl Milli Eğitim Müdürü görevinde bulunan Mahmut Oğuz, Türkiye’de yer alan engelli durumdaki öğrencilerin eğitim olanaklarını çok daha üst seviyelere ulaştırma amacıyla başlatılmış olan proje dahilinde yollanan 47 takımlık eğitim materyalinin Denizli iline gelmiş olduğunu açık bir şekilde kaydetti. Milli Eğitim Bakanlığı’nın asıl hedefinin bütün engelli öğrenciler amacıyla okulları dünya standartları içerisinde eğitim materyalleriyle donatıp okulların kapılarını mutluluğa açmak olduğu konusunda bilgiler veren Oğuz sonrasında ise; ”Zaman içinde bütün okulla birlikte sınıflarımızın bu konuyla alakalı olarak ihtiyacının karşılanması konusunda plan yapılmaktadır. Bütün özel çocuklarımızın güncel durumdaki eğitim uygulamalarının yanı sıra dünya standartları içerisinde eğitim materyallerine ulaşabilmesi amacıyla çok kısa zaman içinde bütün okullarla birlikte sınıflarımızın bu konuyla alakalı ihtiyaçlarının karşılanabilmesi konusunda planlamalar yapılmaktadır” ifadelerine yer verdi.

Oğuz ayrıca bu materyallerin okuma – yazma ile birlikte matematik, bilişsel durumdaki beceriler, günlük yaşam, öz bakım, toplumsal bir uyum ve sosyal iletişim benzerindeki alanlar içerisindeki becerilerin kazandırılmasına yönelik hazırlanmış olduğunu da açık bir şekilde aktardı.