Pamukkale Üniversitesi (PAÜ)’nin öğrencileri 47 tane üniversite arasından 300 taneye yakın bir öğrencinin katılım gerçekleştirmiş olduğu ‘‘Türkiye Üniversiteler Arasında Bilek Güreşi Şampiyonası’’ içerisinde 2. ile birlikte 3.’lük dereceleri elde edip madalya ile birlikte geri dönmeyi başardı.

Türkiye Üniversite Sporlarının Federasyonu tarafından 23 ila 26 Şubat tarihleri içerisinde Antalya ilinde gerçekleştirilmiş olan Türkiye Üniversiteler Arasındaki Bilek Güreşi Şampiyonası kıyasıya bir rekabete sahne oldu. Şampiyonaya katılım gerçekleştirmiş olan Pamukkale Üniversitesinin Sağlık ile birlikte Kültür ve de Spor Daire Başkanlığı bünyesinde yer alan bilek güreşi takımı içinden Abdülkadir Yüğrük 55 kilo sol kol içinde 2., Arda Can Güldemir 60 kilo sol kol içinde 2., Berkay Akdeniz 80 kilo sol kol içinde 3. olmayı başardı.

Diğer taraftan, 47 takımın yarışmış olduğu şampiyona esnasında PAÜ kadın – erkek bilek güreşi takımı 6. sırada yer almış oldu. PAÜ’lü öğrenciler ise almış oldukları bu büyük başarılar ile birlikte hem yönetimi hem ailelerini hem ise Denizlili vatandaşları çok fazla sevindirmiş oldu. Başarılarının sürmesi içinde yoğun bir şekilde çalışmalar ve antremanlar gerçekleştiren sporcular bu emeklerinin karşılığını da en iyi şekilde almaya başlıyor.