Denizli ilinde yer alan Merkezefendi Halk Eğitim Merkezi ile birlikte Akşam Sanat Okulunun yanı sıra Denizli Gençlik Derneği’nin tarafından lisans mezunları ve de lisans öğrencilerine özel olarak ücretsiz bir şekilde KPSS’ye hazırlık kursunu açtı.

Merkezefendi Halk Eğitim Merkezi ile birlikte Akşam Sanat Okulu gerçekleştirilecek kurs esnasında Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı bulunan öğretmenler eğitim vermiş olacak. Kursa yapılacak olan başvurular ise Denizli Gençlik Derneği’nin sosyal medya hesapları üzerinden resmi bir şekilde başladı. ‘’Genel Yetenek ile birlikte Genel Kültür’’ alanı içerisinde lisans öğrencileri ve de mezunlarına yönelik olarak KPSS kursu esnasında; matematik ile birlikte tarih, coğrafya, vatandaşlık, Türkiye ve dünya üzerindeki güncel bilgiler ve Türkçe branşları içerisinde dersler verilmekte.

İkinci eğtim ve öğretim dönemi içerisinde başlayacağı açıklanan bu KPSS kursu, haftanın 5 gününde devam ediyor olacak. Denizli Gençlik Derneği ise, KPSS sınavına giriş yapacak olanakları bulunmayan öğrenci ile birlikte mezunları da düşünüp füzenlemiş olduğu bu özel kurs tamamen ücretsiz bir durumda olacak. 6 tane eğitmenin görev alacak olduğu bu KPSS hazırlıkla ilgili kursları ise sene boyunca devam ediyor olacak. Ve bu kurslardan herhangi bir şekilde ücret alınmayacak.