Denizli ilinin Pamukkale ilçesi içerisinde boş arazide yer alan atık su kanalı üzerinde, kimliği tespit edilemeyen 30 ila 35 yaşlarında olduğu tahmin edilen bir erkek cesedi bulunduğu açıklandı.

Olay ise, saatler 18:00 civarında Deliktaş Mahallesi içerisinde gerçekleşti. Geçtiğimiz sene yıkımı bitirilmiş olan Üçgen Çarşısı’na ait durumdaki boş arazide yer alanlar, atık su kanalı üzerinde hareketsiz bir halde yatmakta olan kişiyi gördü ve durumla alakalı olarak polis ekiplerine ihbarda bulundu. İhbarlar üstüne bölgeye gelmiş olan ekipler, su içinde yatmakta olan kişinin yaşamını yitirmiş olduğunu belirledi. 30 ila 35 yaşlarının arasında bir erkeğe ait olduğu tespit edilmiş olan bu cansız bedenin üstünden herhangi bir şekilde kimlik çıkmamış olduğu bilgisine ulaşıldı. Net ölüm sebebinin belirlenebilmesi amacıyla ceset Pamukkale Üniversitesi’nin Adli Tıp Kurumu’nun morguna kaldırılma esnasında, kimlik belirlemeyle alakalı çalışmaları da başlatılmış oldu.

Diğer taraftan, boş arazi üzerinde ceset bulunması ile alakalı olarak polis araştırma gerçekleştirirken çevrede yer alanlar ise, çalışmaları ilgili bir şekilde izledi. Polis ekiplerinin yapmış olduğu yarının hemen sonrasında alanın dışına çıkmış olan yaklaşık 50 lahsın çalışmalar bitene kadar akan içerisinden ayrılmaması ise çok fazla dikkat çekmiş oldu.