Denizli ilinin Pamukkale ilçesi içerisinde kendisine yasak durumda bulunan yöne dönmeyi isteyen şoförün otomobiline, kamyon çarptı. Kaza esnasında otomobilde yer alan 1 kişi yaşamını kaybetti, 1 tanesi ağır 2 kişininse yaralandığı açıklandı. Kazanın yaşandığı an ise bir tane işyerinin güvenlik kamerası tarafından açık bir şekilde görüntülendi.

Kaza ise, bugün saatler 13:00 civarında Bağbaşı Mahallesinde yer alan Acıpayam Bulvarı üzerindeki Kent Ormanı Kavşağı içerisinde gerçekleşti. Saraylar Caddesi yönünden Acıpayam Bulvarı’na gitmeyi isteyen Şeyma Kasterli, 09 YM 859 plakasına sahip olan otomobili ile kendisine yasak bir durumda bulunan tarafa dönmeyi istedi. Fakat Himmet Akbaş’ın kullanmakta olduğu 20 KD 201 plakasına sahip kamyon, otomobilin sol kısmından çarptı. Otomobil ise savrulup kaldırıma çıktı. Kaza esnasında şoför Şeyma Kasterli ile birlikte annesi olan Kübra Kasterli ve de dayısı Halil Verim, otomobil içerisinde sıkışıp, yaralandı. Kamyonun şoförü Akbaş da kazayı hiç bir şekilde yara almadan atlatmış oldu.

Olayın yaşanmış olduğu yere çok fazla sayıda sağlık ile birlikte polis ve de itfaiye ekiplerinin yönlendirildiği açıklandı. İtfaiye ekiplerinin yapmış olduğu çalışma sonucunda araçtan çıkartılmış olan yaralılar, ambulanslar ile çevrede yer alan hastanelere götürüldü. Ağır yaralı bir durumda olan Halil Verim, kaldırılmış olduğu Denizli Devlet Hastanesi içerisinde yaşamını yitirdi. Şoför olan Kasterli’nin sağlık halininde ciddiyetini korumakta olduğu bilgisine ulaşıldı. Kamyon şoförü olan Akbaş, ifadesinin alınması amacıyla emniyete alındı. Polis ekipleri bu kaza ile alakalı olarak bir soruşturmayı da başlattı.

Kazanın yaşanmış olduğu an ise bir tane işyerinin güvenlik kamerası tarafından açık bir şekilde görüntülendi. Görüntüler içerisinde, seyir durumundaki kamyonun önüne çıkmış olan otomobile çarpmış olması ve savrulmuş olan otomobilin kaldırıma çıkması bulundu.