AK Parti ‘ninDenizli Milletvekili görevinde bulunan Şahin Tin, 16 senelik AK Parti iktidarı dönemi içerisinde genel durumdaki bütçeden Denizli iline tam 22,5 milyar lira tutarında bir yatırım yapılmış olduğunu bildirdi.

Milletvekili görevinde bulunan Tin, yapmış olduğu yazılı açıklama içerisinde, Denizli ilinin, sanayisiyle birlikte hızlı bir şekilde gelişen, üretim yapan, kendi öz değerleri ile birlikte güçlenen ve büyümeyi sürdüren bir il olduğunu da açık bir şekilde vurguladı.

Denizli ilinin, dokuma ile birlikte leblebi imalatının, ayakkabı üretilmesinin, deri sektörünün yanı sıra bıçakçılığın başkenti konumunda bulunduğunu da ifade eden Tin, şöyle konuştu;

”Turizm ile birlikte sağlık benzerindeki hizmete dayalı durumdaki sektörlerin yanında, tekstil ve konfeksiyonla birlikte kablo, enerji, makina, tarım, mermer ve traverten, hayvancılık ve cam sanayisi içerisinde çok büyük yatırımları sayesinde öne çıkan şehrimizde sanayi çok çeşitli ve çok güçlüdür. Denizli ili, Türkiye içerisinde en çok ihracat gerçekleştiren illerin arasında 9. sırada yer alarak, sanayiyle birlikte üretim konusunda yalnızca ülkemizde değil, dünya üzerinde de çok önemli bir noktaya ulaşmayı başarmıştır. Tarım ile birlikte hayvancılık hususunda da çok daha fazla gelişmiş olan Denizli ili, tarım ürünlerinin ihracatı konusunda da çok ciddi mesafeler kat etmeyi başarmıştır.”

Tin ayrıca, sosyoekonomik gelişmişlik sıralaması içerisinde hızlı bir şekilde konumunu yükseltmekte olan Denizli ilinde, istihdam hususunda yükseliş gösterip işsizlik rakamlarınında çok daha aşağı seviyelere çekilmiş olduğunu vurguladı.