Pamukkale Üniversitesi (PAÜ)’yle birlikte Denizli Valiliğinin arasında, otizmli durumdaki çocukların erken bir şekilde teşhisi ve tedavisi esnasında işbirliği sağlanması ve de özel bir eğitimden geçirilip topluma kazandırılması maksadıyla iş birliği protokolü imzalanmış oldu.

PAÜ’nün Tıp Fakültesindeki Dekanlığı ile birlikte Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğünün arasında ‘‘Eğitimde İş Birliği’’ ismine sahip bir protokol imzalandığı açıklandı. Valilik Toplantı Salonu içerisinde gerçekleştirilmiş olan protokolün törenine, Vali görevinde bulunan Hasan Karahan, PAÜ’nün Rektörü görevinde bulunan Profesör Doktor Hüseyin Bağ, Rektör Yardımcısı görevinde bulunan Profesör Doktor Osman Çiftçi, İl Milli Eğitim Müdürü görevinde bulunan Mahmut Oğuz, Uzman Doktor Ahmet Büber ile birlikte Öğretim Üyesi görevinde bulunan Doktor Ömer Başay katılım gerçekleştirdi. İl Milli Eğitim Müdürlüğü’yle birlikte PAÜ’nün Tıp Fakültesi arasında imzalanmış olan Eğitimde İş Birliği Protokolü kapsamında otizmli çocukların erken bir şekilde teşhisi ve tedavisi esnasında işbirliği sağlanabilmesi ve özel bir eğitimden geçirilip topluma kazandırılmasının amaçlanmakta olduğu açık bir şekilde ifade edildi.

Rektör görevinde bulunan Bağ imza töreni esnasında yapmış olduğu konuşma esnasında, projenin kent içerisindeki otizmli öğrencilere, çocuklara yönelik olarak bir proje olduğunu resmi bir şekilde anımsattı. Vali görevinde bulunan Karahan tören içerisinde konuştu ve bu protokolün ne kadar önemli olduğuna da vurgu yaptı.