Ukrayna içerisinde yayınlanmış olan bir televizyon dizisi içinde, cumhurbaşkanını canlandırmakta olan ünlü komedyenlerden Volodimir Selenski, 31 Mart tarihinde gerçekleşeceği açıklanan cumhurbaşkanlığı seçimleri içerisinde aday olacağını resmi bir şekilde açıkladı, senaryo ise tamamen gerçek oldu.

31 Mart 2019 tarihi içerisinde cumhurbaşkanlığı seçimlerinin gerçekleşecek olduğu Ukrayna’da, adaylardan bir tanesinin komedyen olması, seçim süreci içinde bir heyecan yaratmış oldu. Ukrayna’da yayına devam eden bir televizyon dizisi içerisinde, Cumhurbaşkanı rolünü canlandırmakta olan Volodomir Selenski, gerçek yaşamda da Cumhurbaşkanı olabilmek amacıyla adaylığını koyduğunu duyurdu.

Fazlasıyla büyük bir hayran kitlesi olduğu bilinen ve herhangi bir şekilde siyasi tecrübesi olmayan Selenski’nin, seçim öncesinde gerçekleştirilen anketler konusunda kazanma ihtimali de fazlasıyla yüksek gözükmekte. Volodimir Selenski’nin, 31 Mart tarihi içerisinde yapılması planlanmakta olan oylamayla alakalı olarak mevcut haldeki Cumhurbaşkanı görevindeki Petro Poroshenko’nun yanında muhalefet lideriyle birlikte eski Başbakan görevindeki Yulia Timoşenko’nun dahi önüne geçmesi konusunda bir beklenti var.

Ülkede yer alan köşe yazarları ise, Selenski’nin seçime büyük bir neşe katmış olduğunu söyleyip, ünlü durumdaki komedyenin Cumhurbaşkanı olabilme fikrine sıcak bakmakta olduklarını dile getirmekte. Ünlü durumdaki komedyenin, çok büyük bir seyirci kitlesi bulunan hit bir dizi içerisinde, beklenmedik bir biçimde Cumhurbaşkanı görevindeki bir öğretmeni canlandırıyor olması, pek çok kişinin görüşüne bakılırsa, hayal ve de gerçek arasında yer alan çizgiyi bulanıklaştırmakta.