Ahmet Kural tarafından, NASA’nın paylaşmış olduğu ”Komik astronot aranıyor” şeklindeki paylaşımı için fazlasıyla manidar bir yanıt gelmiş oldu. Kural açıklaması içerisinde; ”Benim mahkemem var, oraya gidemem” şeklindeki ifadelere yer verdi.

BBC tarafından yapılmış olan özel habere bakılır ise, NASA’nın komik durumdaki bir kişinin ekiplerin çok gergin ortamlar ile baş edebilmesini kolaylaştıracak olduğuna işaret eden gerçekleştirilen araştırmalara dayanıp 4 tane farklı astronot grubuyla çalışma yürütmekte olduğu çok resmi bir şekilde açıklandı. Bunu duymuş olan Cem Yılmaz’ın ise istasyona ait olan sosyal medya hesabına vermiş olduğu ”İşim var” şeklindeki cevap sosyal medya üzerinde adeta bir olay haline gelmişti. Ünlü ve başarılı durumdaki oyunculardan biri olan Ahmet Kural’dan da NASA’nın yapmış olduğu bu özel paylaşımı için fazlasıyla ilginç bir yanıt gelmiş durumda.

Bir tane alışveriş merkezi içerisinde çıktığı esnada objektiflere yakalanmış olan Murat Cemcir ile birlikte Ahmet Kural, gazetecilerin sormuş olduğu soruları açık bir şekilde yanıtladı. Hayranlarının çok yoğun bir ilgisi ile karşılaşmış olan Ahmet Kural’a ise BBC tarafından paylaşılmış olan NASA’nın ”Komik bir astronot aranıyor” şeklinde çıkan haberleri konusunda sorular soruldu. Kural ise bu sorulan soru karşısında; ”Benim bir mahkemem var gidemem” şeklindeki yanıtı ile çok güldürdü.